Budynek Szkoły

Gimnazjum Publiczne w Lubatowej oraz Szkoła Podstawowa w Lubatowej mieszczą się w jednym budynku.

Pomnik Poległych w Lesie Grabińskim

Wśród społeczności Iwonicza, Lubatowej i okolicznych miejscowości, pomimo upływu lat, wciąż żywa jest pamięć o Tych co zginęli w nierównej walce, o tych podstępnie zamordowanych.

Kościół z Pańskiego Działu

W Lubatowej możemy zobaczyć Piękny Kościół.

Miejsce poświęcone czci Jana Pawła II

Nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II dlatego znajduje się kącik poświecony Papieżowi Janowi Pawłowi II

Budynek Szkoły

Budynek szkoły podstawowej i gminazjum w Lubatowej

thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail

P A M I Ę T A M Y

Dzień 16 kwietnia 2015 roku jest Dniem Pamięci Jana Pawła II.
Z tej okazji, o godz 10.35 odbędzie się uroczysta akademia.
Uczniów obowiązuje w tym dniu strój galowy.

Nasze piłkarki na 3 miejscu

Dziewczyny z Gimnazjum w Lubatowej wystąpiły w Powiatowej Gimnazjadzie w halowej piłce nożnej, która odbyła się w Dukli (18.03.2015). Nasze piłkarki po wygranej 3:2 z Krościenkiem Wyżnym i porażce 1:4 z Przybówką zajęły 2 miejsce w swojej grupie. W meczu półfinałowym po zaciętym meczu Lubatowa uległa drużynie ze Świerzowej Polskiej - późniejszym triumfatorkom turnieju 1:3. Ostatecznie dziewczyny z Gimnazjum w Lubatowej zostały sklasyfikowane na 3 miejscu.

GRA TERENOWA NA POWITANIE WIOSNY

W sobotę 21 marca 2015 roku w Lubatowej Harcerze 11 DH i 16 DH uczestniczyli w grze terenowej. Podczas zabawy mogli sprawdzic swoje umiejętności z zakresu znajomości szyfrów, zmierzali się z różnymi zadaniami praktycznymi i sprawnościowymi.

Piłkarze ręczni w barażach

Drużyna naszych "szczypiornistów" zajęła 2 miejsce w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce ręcznej. W zawodach, które odbyły się w Lubatowej 13.03.2015 kluczowy okazał się pierwszy mecz turnieju, w którym gospodarze przegrali 6:7 z z Grabownicą. W meczu o przepustkę do turnieju barażowego podopieczni Józefa Sucha pokonali Besko 13:6.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Gimnazjum Grabownica 5 pkt bramki 22:18

2. Gimnazjum Lubatowa 4 pkt bramki 36:23

3. Gimnazjum Besko 2 pkt bramki 22:31

4. Gimnazjum nr 5 Krosno 1 pkt bramki 29:37

Dwa srebrne medale Dawida Stanisza w biathlonowych Mistrzostwach Polski!!!

W Dusznikach Zdroju, w dniach 5-8.03.2015 zostały rozegrane Mistrzostwa Polski młodzików i młodzików młodszych w biathlonie. Zawody te były zarazem finałem cyklu "Celuj W Igrzyska". Swoją przynależność do krajowej czołówki w młodzikach młodszych potwierdził Dawid Stanisz, który zarówno w biegu indywidualnym jak i biegu sprinterskim stawał na drugim stopniu podium. Dawid triumfował w klasyfikacji generalnej cyklu "Celuj w Igrzyska". Sztafeta młodzików młodszych IKN Górnik Iwonicz-Zdrój reprezentowana przez uczniów SP i GP Lubatowa w składzie: Paweł Kania, Dawid Stanisz i Krystian Ferenc zajęła 5 miejsce.

Michał Szwast Wicemistrzem Polski !!!

Gimnazjalista z Lubatowej zawodnik IKN Górnik Iwonicz-Zdrój Michał Szwast zdobył srebrny medal w sztafecie juniorów młodszych podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostw Polski Juniorów w biathlonie (Kościelisko, 26.02-03.03.2015). W "srebrnej" drużynie wystąpili także: Patryk Jakieła (absolwent Gimnazjum Lubatowa) i Wiktor Penar z Klimkówki.

Absolwentki z naszej szkoły: Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń i Julita Zając zdobyły "brąz" w sztafecie juniorek młodszych. Kamila Cichoń stanęła na drugim stopniu podium w biegu pościgowym awansując z 4 pozycji po biegu sprinterskim.

Zlot z okazji Dnia Myśli Braterskiej

W dniach 20-22 lutego 2015 roku harcerze z naszej drużyny uczestniczyli w Zlocie z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Podczas Zlotu mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą historii skautingu oraz biografii założyciela skautingu R. Baden – Powella. W ekscytującej rozgrywce zakończonej licytacją wszystkich zgromadzonych środków zajęliśmy I miejsce w rankingu.

Mamy Półfinał Wojewódzki !!!

Piłkarze ręczni z Gimnazjum w Lubatowej pewnie awansowali do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady. W turnieju rejonowym, który rozegrano na hali w Lubatowej podopieczni Józefa Sucha pokonali 17:10 Gimnazjum nr 5 Krosno i 16:8 Gimnazjum z Wiśniowej. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał przedstawiciel gospodarzy Grzegorz Albrycht - zdobywca 13 bramek.

Kolejne zwycięstwo GP Lubatowa w grach zespołowych !

W dniu 19.02.2014 roku w Iwoniczu odbył się Turniej Gminnej Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt. Znakomicie spisały się podopieczne Jana Zająca, które po emocjonujących meczach (2:1 z Iwoniczem-Zdrojem, 2:1 z Iwoniczem i 2:0 z Lubatówką) wywalczyły 1 miejsce i awans do etapu powiatowego, który odbędzie się 26.02.2014 roku w Jedliczu.

Skład zwycięskiej drużyny: Aleksandra Korzeń (Kapitan), Justyna Mastej, Justyna Nycz, Weronika Pernal, Natalia Zima, Monika Zygmunt, Anna Knap, Sabina Szczepaniak, Karolina Folcik, Aleksandra Folcik, Gabriela Mroczka.

"Srebro" i "brąz" w biegach narciarskich !

Z dwoma medalami Finału Wojewódzkiej Gimnazjady w biagach narciarskich wrócili nasi gimnazjaliści. W zawodach rozegranych w Ustjanowej 18.02.2015. bardzo dobrze wystąpił Michał Szwast, który został indywidualnym wicemistrzem województwa. W rywalizacji drużynowej chłopcy z Gimnazjum Lubatowa stanęli na najniższym stopniu podium, a biegali w składzie: Michał Szwast, Dawid Stanisz, Grzegorz Albrycht, Krystian Ferenc i Patryk Rygiel. Dobrze zaprezentowały się również nasze dziewczęta, które zostały sklasyfikowane na 4 miejscu. Reprezentowały nas: Wioletta Zając, Natalia Cichoń, Zuzanna Turek, Anna Cichoń i Aleksandra Zima.

KAMILA CICHOŃ NA MISTRZOSTWA ŚWIATA !!!

Absolwentka Gimnazjum w Lubatowej, a obecnie uczennica ZSMS Zakopane, zawodniczka IKN "Górnik" Iwonicz-Zdrój Kamila Cichoń została powołana do 16-o osobowej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych w biathlonie, które odbędą się się w dniach 18-24.02.2015 w Raubichi (Białoruś).