Notice: Undefined index: c544 in /home/gimlub/domains/gimnazjumlubatowa.pl/public_html/templates/system/html/modules.php on line 1

Notice: Undefined index: ge87e in /home/gimlub/domains/gimnazjumlubatowa.pl/public_html/templates/gimnazjum/layouts/blocks/definitions.php on line 1
Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Lubatowej

Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Lubatowej

Budynek Szkoły

Gimnazjum Publiczne w Lubatowej oraz Szkoła Podstawowa w Lubatowej mieszczą się w jednym budynku.

#000000

Pomnik Poległych w Lesie Grabińskim

Wśród społeczności Iwonicza, Lubatowej i okolicznych miejscowości, pomimo upływu lat, wciąż żywa jest pamięć o Tych co zginęli w nierównej walce, o tych podstępnie zamordowanych.

#000000

Kościół z Pańskiego Działu

W Lubatowej możemy zobaczyć Piękny Kościół.

#000000

Miejsce poświęcone czci Jana Pawła II

Nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II dlatego znajduje się kącik poświecony Papieżowi Janowi Pawłowi II

#000000

Budynek Szkoły

Budynek szkoły podstawowej i gminazjum w Lubatowej

#000000
http://www.gimnazjumlubatowa.pl/index.php/regulaminy/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/8890211.jpg
http://www.gimnazjumlubatowa.pl/index.php/regulaminy/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/8360532.jpg
http://www.gimnazjumlubatowa.pl/index.php/regulaminy/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/3143733.jpg
http://www.gimnazjumlubatowa.pl/index.php/regulaminy/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/6507394.jpg
http://www.gimnazjumlubatowa.pl/index.php/regulaminy/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9982491.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail

OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Email Drukuj PDF

14 października w naszym Gimnazjum obchodziliśmy Dzień Nauczyciela.

Z tej okazji klasa 1a wraz z wychowawczynią Panią Martą Bogacz przygotowali uroczystą akademię. Uczniowie wyrecytowali wiersze z podziękowaniami dla wszystkich nauczycieli. Pani Ewa Staroń przygotowała uczniów całego gimnazjum do odśpiewania piosenek, które przepięknie brzmiały na poddaszu gimnazjum.

W skeczu na zakończenie akademii wystąpiła wróżka Caramilla podając humorystyczny horoskop dla nauczycieli - matematyków, polonistów, historyków i "wuefistów". Spotkał się on z dużym aplauzem.

Po występie, przedstawiciele Rady Rodziców Gimnazjum Publicznego w Lubatowej przekazali na ręce Pana Dyrektora wiązankę kwiatów z podziękowaniami i najlepszymi życzeniami w Dniu Nauczyciela.

Następnym punktem programu było ogłoszenie wyników głosowania na "Jednodniowego Dyrektora Gimnazjum". Spośród sześciu kandydatów zgłoszonych z każdej klasy, Grono Pedagogiczne wyłoniło zwycięzcę. Nowym Dyrektorem został Marcin Zając z klasy 2a. Otrzymał symbol władzy w postaci marynarki Pana Dyrektora - Pana Jerzego Sroki, którą osobiście wręczył Pan Dyrektor.

Nowowybrany Dyrektor miał za zadanie doglądać czynności służbowych nowych nauczycieli - uczniów gimnazjum, którzy zgłosili się do prowadzenia zajęć w tym dniu. Zajęciami, które wybrali uczniowie były m.in. język polski, matematyka, geografia, czy zajęcia artystyczne. Nowy Dyrektor, spośród uczniów gimnazjum wybrał sobie "sekretarkę" - Mateusza Zygmunta i wraz z nim uczestniczył w wybranych zajęciach, by pod koniec dnia nagrodzić najgrzeczniejszą klasę (3a) i najlepiej prowadzącego zajęcia (Julita Folcik i Gabriela Mendyka). Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

Samorząd Uczniowski jeszcze raz składa najlepsze życzenia dla wszystkich NAUCZYCIELI !!!

Wygrywamy powiatowe biegi sztafetowe!

Email Drukuj PDF

W Jedliczu (10.10.2016) odbyły się powiatowe eliminacje w sztafetowych biegach przełajowych. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowały się 10-io osobowe drużyny z naszego gimnazjum. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdecydowanie zwyciężyli swoje biegi i awansowali do zawodów rejonowych, które odbędą się 19.10.2016r. w Krośnie.

Awans zapewniły sobie także obydwie drużyny z naszej "podstawówki", które również okazały się bezkonkurencyjne.

Wojewódzkie Zawody w Biegach na Nartorolkach

Email Drukuj PDF

Dawid Stanisz zajął 2 miejsce w kategorii młodzików podczas Wojewódzkich Zawodów w biegach na nartorolkach, które odbyły się w Jedliczu (9.10.2016). W tej samej grupie wiekowej Paweł Kania i Jakub Jakubczyk zajęli odpowiednio 5 i 6 lokatę. W rywalizacji młodziczek na 8 miejscu ukończyła zawody Małgorzata Pernal.

Nasi absolwenci: Klaudia Cichoń (juniorka) i Michał Szwast (junior młodszy) zwyciężyli w swoich biegach. Na podium stanęli także: Patryk Jakieła (2 miejsce w juniorach) i Kamila Cichoń (3 miejsce w juniorkach).

OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

Email Drukuj PDF

Z okazji Europejskiego Dnia Języków, obchodzonego w całej Europie, nauczycielki języków angielskiego i niemieckiego, Pani Marta Bogacz i Pani Edyta Przymusiak, zorganizowały obchody tego dnia w naszym gimnazjum.

Korytarz gimnazjum został udekorowany kolorowymi flagami różnych państw, a na jednej z gazetek pojawił sie konkurs. Aby wziąć udział w konkursie należało odgadnąć, w jakich językach umieszczono na tablicy pozdrowienie "Dzień dobry". Obowiązywała zasada: kto pierwszy, ten lepszy. Odpowiedzi trzeba było wręczyć osobiście do jednej z Pań, lub wysłać pod wskazany adres mailowy.

Wśród uczestników konkursu królowały uczennice z klas trzecich, choć nie zabrakło uczniów z pierwszej klasy.

Na podium znalazły się:

Weronika Pernal - I miejsce,

Faustyna Zając - II miejsce,

Marlena Koźma - III miejsce.


Laureaci zostali nagrodzeni symbolicznymi gadgetami promującymi naukę języków obcych.

GRATULUJEMY!!!

DZIEŃ CHŁOPAKA

Email Drukuj PDF

W Dniu Chłopaka, nasi wszyscy chłopcy otrzymali słodki upominek, a spośród całej braci chłopców dziewczęta wybrały tego jedynegoMisterem Gimnazjum został okrzyknięty Łukasz Zając z klasy 3b.

Grono najprzystojniejszych chłopców w naszym gimnazjum zasilili również Kamil Zając  i Mateusz Zygmunt, obaj z klasy 3a.

Ogółem dziewczęta oddały głosy na 19 najpopularniejszych młodzieńców spośród wszystkich sześćdziesięciu.


GRATULUJEMY!!!

 

OTRZĘSINY 2016

Email Drukuj PDF

W dniu 21 września na hali sportowej w naszej szkole odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w szeregi uczniów Gimnazjum, tzw. Otrzęsiny.

Po licznych konkurencjach i posmakowaniu pyszności przygotowanych przez starszych kolegów, nasze pierwszaki złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali uczniami Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Lubatowej. Po ceremonii pierwszoklasiści mogli w pełni uczestniczyć w pierwszej dyskotece w nowym roku szkolnym, która została przedłużona do godz. 20.30. Dyskotekę przedłużył pan Dyrektor, po konsultacjach z rodzicami na zebraniu ogólnym na wywiadówce.

Imprezie towarzyszył bufet z chrupiącymi zapiekankami i kolorowymi galaretkami.

Dyskotekę i Otrzęsiny zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Martą Bogacz i p. Agnieszką Kubusiak.

WITAMY 33 NOWYCH UCZNIÓW W GRONIE UCZNIÓW GIMNAZJUM!

Harcerze 11 w IPN w Rzeszowie

Email Drukuj PDF

W dniu 5 października  2016 roku delegacja harcerzy z naszej drużyny odwiedziła Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Podczas zwiedzania młodzież miała możliwość zobaczyć archiwum i dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonuje ta instytucja. Młodzież poznała sposób przechowywania i konserwowania dokumentów, m.in. proces digitalizacji. Na koniec drużynowa czytała akta ściśle tajne udostępnione z archiwum IPN. Wycieczka była bardzo pouczająca i ciekawa. Grupa spotkała się z bardzo serdecznym przyjęciem przez wszystkich pracowników IPN

Ćwiczenia ewakuacyjne

Email Drukuj PDF

Dnia 30 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Przeprowadzona ona była we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Lubatowej. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

O godzinie 9.15 po usłyszeniu sygnału alarmowego uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego przeszli drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym była hala sportowa. Nauczyciele złożyli meldunki o przebiegu ewakuacji i ilości ewakuowanych uczniów Dyrektorom obu szkół. Warto podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem.

Po przeprowadzonej kontroli budynku alarm został odwołany. Uczniowie Szkoły Podstawowej wrócili na lekcje, natomiast uczniowie Gimnazjum uczestniczyli w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy.

Harcerski start w Dukli

Email Drukuj PDF

W sobotę 01.10.2016 r. nasza drużyna uczestniczyła w HARCERSKIM STARCIE, który odbył się w tym roku w Dukli. Po uroczystej Mszy Świętej i Apelu braliśmy udział w ciekawej grze terenowej, która odsłoniła nam nieznane wcześniej zakątki pobliskiej Dukli. Było to także spotkanie z przyjaciółmi z innych drużyn. Wszystkim organizatorom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Wielkie odkrycie Moniki!

Email Drukuj PDF

30 września 2016 roku, uczennica naszego gimnazjum, harcerka 11DH - Monika Chłap, nieopodal swojego domu odnalazła ciekawy przedmiot. Jest nim Krzyż Mobilizacyjny (Mobilisierungskreuz) 1912 1913. Było to ostatnie odznaczenie austro-węgierskie czasu pokoju. Krzyż został ustanowiony w roku 1913 jako jednostopniowy dla wynagrodzenia żołnierzy pełniących służbę w czasie wojen bałkańskich 1912 - 1913. Krzyż znaleziony przez Monikę wykonany jest prawdopodobnie z mosiądzu, wytłoczone daty są wklęsłe, rewers gładki. No cóż, wielka kariera archeologiczna przed naszą Moniczką. Gratulujemy!

Rodzice wybrali ubezpieczenie

Email Drukuj PDF

Dla rodziców, którzy wybrali dla uczniów ubezpieczyciela Gothaer, składka jednorazowa wynosi 50zł, na sumę ubezpieczenia 12.000zł. Tutaj będzie umieszczony link z ogólnymi warunkami ubezpieczenia

 

Poprawiony: piątek, 30 września 2016 18:25

Strona 1 z 20


Notice: Undefined index: n33ed5f in /home/gimlub/domains/gimnazjumlubatowa.pl/public_html/templates/gimnazjum/layouts/blocks/left.php on line 1